Programul complet al Festivalului International de Film Bucuresti / 19-25 martie 2012

0

PROGRAMUL  BUCUREȘTI IFF 2012

Programul complet al festivalului, ce se va desfasura in perioada 19-25 martie 2012 la Cinema Studio, Sala Elvira Popescu si Studioul Horia Bernea (NCRR).

LUNI, 19 MARTIE

CINEMA STUDIO

19:00   

 CEREMONIA DE DESCHIDERE

Izvorul femeilor / La source des femmes

Regia Radu Mihăileanu, 136 min.

în prezența regizorului

 

 

MARȚI, 20 MARTIE

UNATC

11:30

Masterclass Radu Mihăileanu

 

CINEMA STUDIO

17:00

Hanezu, spiritul munților

Regia Naomi Kawase, 90 min.

 

19:00

Șapte opere de milostenie / Sette opere di misericordia

Regia Gianluca & Massimiliano de Serio, 103 min.

în prezența echipei

21:00

Trebuie să vorbim despre Kevin / We Need to Talk about Kevin

Regia Lynne Ramsay, 112 min.

 

SALA ELVIRA POPESCU

 

18:00

Uriașii / Les geants

Regia Bouli Lanners, 84 min.

20:00

Izvorul femeilor / La source des femmes

Regia Radu Mihăileanu, 136 min.

în prezența regizorului

 

STUDIOUL HORIA BERNEA (NCRR)

 

19:00

Detectivul Dee și misterul flăcării fantomă / Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

Regia Tsui Hark, 122 min.


MIERCURI, 21 MARTIE

 

CINEMA STUDIO

 

16:00

Ucigașul / The Murderer

Regia Na Hong-jin, 140 min.

 

19:00

Presupus vinovat / Presume coupable

Regia Vincent Garenq, 101 min.

21:00

Frumoasa adormită / Sleeping Beauty

Regia Julia Leigh, 101 min.

 

SALA ELVIRA POPESCU

18:00

Trebuie să vorbim despre Kevin / We Need to Talk about Kevin

Regia Lynne Ramsay, 112 min.

 

20:00

Hotelul Marigold / The Best Exotic Marigold Hotel

Regia John Madden, 124 min.

 

STUDIOUL HORIA BERNEA (NCRR)

19:00

Uriașii / Les geants

Regia Bouli Lanners, 84 min.

 

21:00

Ochii Juliei / Los ojos de Julia

Regia Guillem Morales, 117 min.

 

 

JOI, 22 MARTIE

 

CINEMA STUDIO

 

16:00

Stanley Kubrick: A Life in Pictures

Regia Jan Harlan, 137 min.

în prezența regizorului

18:30

Lansare de carte

Tudor Caranfil – Vârstele peliculei, volumul 5

Sala de marmură

 

19:00

Martha Marcy May Marlene

Regia Sean Durkin, 101 min.

21:00

Crimele din Snowtown

Regia Justin Kurzel, 120 min.

 

SALA ELVIRA POPESCU

 

18:00

Presupus vinovat / Presume coupable

Regia Vincent Garenq, 101 min.

20:00

Șapte opere de milostenie / Sette opere di misericordia

Regia Gianluca & Massimiliano de Serio, 103 min.

 

STUDIOUL HORIA BERNEA (NCRR)

19:00

Frumoasa adormită / Sleeping Beauty

Regia Julia Leigh, 101 min.

21:00

Hotelul Marigold / The Best Exotic Marigold Hotel

Regia John Madden, 124 min.

 

VINERI, 23 MARTIE

CINEMA STUDIO

13:00

Romanian Travelling – Sarah Grimmer

Lovebox (10 min.)

Your Turn (5 min.)

în prezența regizorului

14:00

Strălucirea / The Shining

Regia Stanley Kubrick, 119 min.

versiune restaurată digital

 

17:00

Submarine

Regia Richard Ayoade, 97 min.

 

19:00

Toată lumea din familia noastră

Regia Radu Jude, 108 min.

în prezența echipei

21:30

Ținutul însângerat / Red State

Regia Kevin Smith, 86 min.

 

STUDIOUL HORIA BERNEA (NCRR)

 

16:00

Detectivul Dee și misterul flăcării fantomă / Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

Regia Tsui Hark, 122 min.

19:00

Presupus vinovat / Presume coupable

Regia Vincent Garenq, 101 min.

21:00

Ucigașul / The Murderer

Regia Na Hong-jin, 140 min.

 

 

SÂMBĂTĂ, 24 MARTIE

 

CINEMA STUDIO

 

11:00

Martha Marcy May Marlene

Regia Sean Durkin, 101 min.

13:00

Barry Lyndon

Regia Stanley Kubrick, 184 min.

versiune restaurată digital

 

17:00

Vânătorii de „Capete” / Headhunters

Regia Morten Tyldum, 100 min.

 

19:00

Tyrannosaur

Regia Paddy Considine, 91 min.

21:00

Rușine / Shame

Regia Steve McQueen, 101 min.

 

STUDIOUL HORIA BERNEA (NCRR)

 

12:00

Băieții din strada Pal

Regia Endre Bohem & Zoltan Fabri, 110 min

Pere sălbatice

Regia Judit Felvideki, 75 min

16:00

Toată lumea din familia noastră

Regia Radu Jude, 108 min.

 

18:00

Ținutul însângerat / Red State

Regia Kevin Smith, 86 min.

 

20:00

Crimele din Snowtown

Regia Justin Kurzel, 120 min.

 

 

DUMINICĂ, 25 MARTIE

 

CINEMA STUDIO

 

11:00

Soare înșelător 3

Regia Nikita Mihalkov, 157 min.

 

14:00

Portocala mecanică / A Clockwork Orange

Regia Stanley Kubrick, 137 min.

versiune restaurată digital

 

19:00  

CEREMONIA DE ÎNCHIDERE

This Must Be the Place

Regia Paolo Sorrentino, 118 min.

 

STUDIOUL HORIA BERNEA (NCRR)

12:00

Fiica nimănui

Regia Judit Elek & Laszlo Ranody, 75 min

Vuk

Regia Attila Dargay, 79 min

 

15:00

Tyrannosaur

Regia Paddy Considine, 91 min.

17:00

Vânătorii de „Capete” / Headhunters

Regia Morten Tyldum, 100 min.

 

19:00

Submarine

Regia Richard Ayoade, 97 min.

 

21:00

Rușine / Shame

Regia Steve McQueen, 101 min.

Facebook

Despre autor

avatar

Co-Fondator RomâniaPozitivă.ro, Florin este educator de emoție și gând pozitiv. Florin susține acest demers prin programele sale de training și prin platforma de informație și educație pozitivă www.RomaniaPozitiva.ro. Florin are peste 15 ani de experiență ca trainer pentru circa 8000 de participanți, iar domeniile de expertiză includ: "solution thinking" (gândire pozitivă aplicată pentru rezolvarea problemelor), antreprenoriat social, ”train the trainers”, managementul oamenilor/echipelor, management de proiect, recrutare şi selecţie, comunicare, echipe eficiente, teambuilding. Florin este mare fan de biciclete, mișcare în aer liber, muzică, uneori chiar clasică și indiană. Motivaţia principală a lui Florin este dorința de a schimba lucrurile în Bine în România și încrederea că asta se poate.

Comentează