215În cadrul dezbaterii „10 ani de Parcul Natural Văcărești. Viziunea Văcărești – Dâmbovița – Parcul Natural București”, moderată de jurnalista Mona Nicolici, sunt invitați reprezentanți ai administrației, societății civile, antreprenoriat și comunitatea de mediu.
„Zi-le de natură!” este un proiect al Asociației Parcul Natural București organizat cu sprijinul Administrației Parcul Natural Văcărești, în parteneriat cu Rețeaua pentru Natură Urbană, continuând direcția de consolidare a naturii ca resursă esențială pentru un oraș mai sănătos și mai rezilient. Festivalul biodiversității urbane face parte din proiectul Rewilding Bucharest, finanțat prin programul strategic Platforma de mediu pentru București, inițiat de Fundația Comunitară București și ING România.
Echipa RomaniaPozitiva
Bun venit pe platforma de informație și educație pozitivă, RomâniaPozitivă.ro! Avem pentru tine peste 70 000 de exemple de Bine despre România de la peste 30 de autori și colaboratori încă din 2006. Susținem programe educaționale (învățare și dezvoltare) cu diverse tematici de training și facilitare și am lucrat cu peste 10 000 de participanți în ultimii 20 de ani.La acest cont de autor publicăm articole, comunicate de presă, opinii și imagini pe care le primim de la colaboratori și parteneri după ce selectăm acele date care se potrivesc cu ceea ce dorim să promovăm pe platforma noastră online.
