Fundatia Rafael angajeaza Director Executiv

0

Fundaţia Rafael din Codlea anunţă organizarea concursului pentru ocuparea postului de director executiv.

Tipul postului: – normă întreagă cu 50% managementul fundaţiei, 50% atragere de fonduri

Localizare: Codlea, strada Libertăţii, nr.22A

Nivel carieră: minimum 3 ani experienta în sectorul nonprofit (respectiv aria serviciilor sociale), management organizational/management de program.

rafael anunt - ANUNT

Descrierea organizaţiei:

Fundatia Rafael este o organizatie nonguvernamentală, nonprofit, care sustine, promovează și implementeză cele mai eficiente modalitati de îngrijire, educatie, orientare, formare, integrare în comunitate, care se preocupă de respectarea drepturilor și de bunăstarea persoanelor cu dizabilitati din Codlea și din împrejurimi.

Atât în cadrul Centrului de Zi, cât şi prin asistenţă la domiciliu, 50 de persoane cu dizabilităţi beneficiază de serviciile fundaţiei şi de profesionalismul specialiştilor săi.

Mai multe informații despre activitate, noutăți și fotografii la: http://fundatiarafael.ro/,https://www.facebook.com/FundatiaRafael  , https://www.facebook.com/FundatiaRafaelCodlea

Candidatul ideal:

  • studii superioare, constituie avantaj absolvirea unor cursuri de asistenţă socială, psihologie, pedagogie, psihopedagogie specială, economie, management, comunicare, atragere de fonduri,
  • bună cunoaştere a sectorului nonprofit şi a mediului de afaceri din judeţul Braşov,
  • experienţa în atragerea de fonduri constituie un avantaj,
  • interes pentru integrarea persoanelor cu dizabilităţi,
  • prestigiu profesional şi moral,
  • excelente abilităţi de comunicare, management, negociere, prezentare,
  • cunoaşterea limbii engleze, nivel avansat,
  • abilităţi în utilizarea computerului (Microsoft Office Word, Excel, Powerpoint)

Responsabilităţi:

  • Coordonarea activităţilor centrului,
  • Realizarea de rapoarte,
  • Elaborarea bugetului, monitorizarea veniturilor şi a cheltuielilor,
  • Redactarea de cereri de finanţare
  • Abordarea mediului de afaceri pentru solicitarea de fonduri și stabilirea de parteneriate cu agenţi economici
  • Organizarea şi monitorizarea campaniilor de fundraising
  • Coordonarea şi monitorizarea proiectelor finanţate şi evaluarea impactului acestora în comunitatea locală,
  • Evaluarea eficienţei activităţilor fundaţiei, în funcţie de obiectivele acesteia și asigurarea transparenţei în utilizarea de fonduri

Mai multe informatii aici.

Despre autor

avatar

Co-Fondator RomâniaPozitivă.ro, Florin este educator de emoție și gând pozitiv. Florin susține acest demers prin programele sale de training și prin platforma de informație și educație pozitivă www.RomaniaPozitiva.ro. Florin are peste 15 ani de experiență ca trainer pentru circa 8000 de participanți, iar domeniile de expertiză includ: "solution thinking" (gândire pozitivă aplicată pentru rezolvarea problemelor), antreprenoriat social, ”train the trainers”, managementul oamenilor/echipelor, management de proiect, recrutare şi selecţie, comunicare, echipe eficiente, teambuilding. Florin este mare fan de biciclete, mișcare în aer liber, muzică, uneori chiar clasică și indiană. Motivaţia principală a lui Florin este dorința de a schimba lucrurile în Bine în România și încrederea că asta se poate.

Comentează