Zeci de biciclete au fost amplasate în mai multe staţii RATT din Timişoara. Proiectul propune încurajarea timișorenilor să folosească transportul cu bicicleta, valoarea investiției fiind de 7,5 milioane de lei, potrivit digi24.ro.
Primăria orașului are în plan și reabilitarea sau construcția de piste de biciclete.
foto Opiniatimisoarei.ro
