Oportunitate de job: Fundatia Soros Romania angajeaza expert in economie sociala!

2

Expert în economie socială

Fundaţia Soros România angajează expert în economie socială în cadrul proiectului Rures. Spaţiul Rural şi Economie Socială în România.

Proiectul este cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013, fiind derulat în perioada iulie 2010-iulie 2013. Mai multe informaţii despre proiect şi activităţile desfăşurate se găsesc pe pagina de internet www.rures.ro

Principalele atribuţii şi responsabilităţi ale postului:

  • realizarea de materiale de prezentare şi instruire cu şi despre economie socială;
  • consultanţă în proiectarea activităţilor de informare şi prezentare cu şi despre economie socială;
  • participare activă în activităţile de monitorizare, control şi verificare a stadiului activităţilor de facilitare comunitară.

Cerinţe şi condiţii ale postului:

  • studii superioare;
  • expertiză demonstrabilă în economie socială – demonstrabilă prin experiență de muncă, activităţi de profesionalizare, traininguri, cursuri, alte forme de pregătire profesională formală sau informală;
  • expertiză demonstrabilă în activităţi antreprenoriale sau dedicate dezvoltării spiritului antreprenorial – demonstrabilă prin experienţă de muncă, activităţi de profesionalizare, traininguri, cursuri, alte forme de pregătire profesională formală sau informală;
  • experienţă de 3 ani în facilitare comunitară;
  • disponibilitate la deplasări – pentru realizarea activităților din cadrul proiectului și/sau pentru activități de monitorizare-evaluare;
  • cunoştinţe de limba engleză;
  • adaptare la sarcini de lucru flexibile;
  • spirit de echipă şi iniţiativă, atitudine pozitivă.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită un CV în format European, împreună cu o scrisoare de intenţie, pe adresa jobs(la)soros(punct)ro cu menţiunea “Expert Economie Socială”, până la data de 02 decembrie 2010.
Sursa: soros.ro

PS: Mulţumim Codru pentru informaţie!

Despre autor

avatar

Co-Fondator RomâniaPozitivă.ro, Florin este educator de emoție și gând pozitiv. Florin susține acest demers prin programele sale de training și prin platforma de informație și educație pozitivă www.RomaniaPozitiva.ro. Florin are peste 15 ani de experiență ca trainer pentru circa 8000 de participanți, iar domeniile de expertiză includ: "solution thinking" (gândire pozitivă aplicată pentru rezolvarea problemelor), antreprenoriat social, ”train the trainers”, managementul oamenilor/echipelor, management de proiect, recrutare şi selecţie, comunicare, echipe eficiente, teambuilding. Florin este mare fan de biciclete, mișcare în aer liber, muzică, uneori chiar clasică și indiană. Motivaţia principală a lui Florin este dorința de a schimba lucrurile în Bine în România și încrederea că asta se poate.

2 comentarii

  1. avatar

    Fundatia soros angajeaza tradatori, o noua functie in Romania bine platita, deschideti ochii romanilor si nu faceti jocul acestui satanist, DUSMANUL ROMANIEI.

Comentează