„Dascăli minunaţi, vă mulţumim!” – Arată-ţi recunoştinţa faţă de profesorii valoroşi

by Andra Calenic

Profesorii de valoare: ne-au fost alături, am învăţat şi ne-am dezvoltat sub îndrumarea lor, ne-au susţinut atunci când propriile forţe păreau că ne părăsesc. Din păcate, de cele mai multe ori îi uităm pe aceşti oameni speciali care au contribuit la formarea noastră, fiind în schimb asaltaţi de scandaluri zgomotoase la adresa sistemului educaţional. Câţiva tineri au vrut să schimbe asta şi astfel a luat naştere proiectul „Dascăli minunaţi, vă mulţumim!”.

„Dascăli minunaţi, vă mulţumim!” ne propune să ne amintim de oamenii valoroşi şi ne invită să ne arătăm recunoştinţa pentru un învăţător, diriginte, profesor, îndrumător sau un mentor care a contribuit la dezvoltarea noastră, scriindu-i câteva cuvinte de mulţumire.

Pentru a-ţi arăta recunoştinţa faţă de un dascăl, compltează formularul de aici: http://webcultura.ro/scrie-unui-dascal/

––––

„Dascăli minunaţi, vă mulţumim!” este un proiect realizat de către Echipa 2, în cadrul Internship 2.0., având ca punct de plecare  ideea TBD.

You may also like

1 comment

Mulţumesc, domnule profesor Adrian Pal! | Romania Pozitiva 30 noiembrie 2011 - 5:01 PM

[…] „Dascăli minunaţi, vă mulţumim!” ne propune să ne amintim de oamenii valoroşi şi ne invită să ne arătăm recunoştinţa pentru […]

Reply

Leave a Comment