JOB: Specialist Relații publice/ Expert comunicare @ Fundatia Roma Education Fund Romania

0

roma education

Fundatia Roma Education Fund Romania

Post: Specialist Relații publice/ Expert comunicare

Cerințele postului:

–          Licențiat în Comunicare, relatii publice, marketing, științe sociale.

–          Experiență în campanii de comunicare de minim 2 ani.

–          Experiență în cadrul organizațiilor neguvernamentale constituie avantaj;

–          Cunoștințe solide de strategie de comunicare și relații publice, realizare de concepte și implementare activități;

–          Cunoștințe cu privire la derularea campaniilor media și de strângere de fonduri constituie avantaj;

–          Abilități de menținere a relațiilor cu mass media

–          Capacitate de a respecta termene limită;

–          Atenție către detalii și organizat;

–          Comunicarea fluentă în limba engleză;

–          Utilizarea computerului și a următoarelor programe: Word, Excel, PowerPoint.

Responsabilități specifice:

–          Redactează materiale informative și de comunicare în beneficiul organizației.

–          Urmărește calendarul săptămânal al organizației și creează materiale de informare specifice;

–          Implementează strategia de comunicare pe proiectul Ready Set Go!

–          Identifică oportunitățile de comunicare, concepe și execută campaniile de PR în cadrul REF România;

–          Asigură împreună cu directorul național și echipa de proiect la implementarea activităților de proiect, pentru a aduna toate informațiile necesare acetivităților de promovare;

–          Aduce la cunoștința persoanelor interesate/vizate din cadrul organizației despre evenimentele la care organizația este interesată sau are un avantaj în a participa;

–          Se informează permanent cu privire la schimbările de metode și instrumente specifice de comunicare și relații publice;

–          Derulează și actualizează informațiile în cadrul campaniilor de promovare pe rețelele sociale/bloguri/ site-uri;

–          Coordonează participarea reprezentanților organizației la evenimente externe de promovare;

–          Organizează evenimentele/campaniile speciale/conferințele pentru organizație;

–          Stabilește contactele stabile în rândul jurnaliștilor și al bloggerilor;

–          Comunică cu partenerii și experții din cadrul proiectului.

Responsabilități administrative:

–          Pregătește lunar un raport de activitate cu privire la rezultatele obținute și activitățile derulate în cadrul organizației și al proiectelor;â

–          Redactează rapoarte de proges în procesul de comunicare – arhiva fizică și electronică;

–          Păstrează si arhivează corespunzător documentația generată de îndeplinirea atribuțiilor specifice postului;

Persoanele interesate de acest post sunt rugate să trimită o scrisoare de intenție și CV până la data de 10.09.2016 la adresa de email: simona.bartis@romaeducationfund.ro, menționând în titlul mesajului ”Aplicație Specialist relații publice/ Expert comunicare”.

Despre autor

avatar

Bun venit pe platforma de informație și educație pozitivă, RomâniaPozitivă.ro! Avem pentru tine peste 20 000 de exemple de Bine despre România de la peste 20 de autori și colaboratori încă din 2006. La acest cont de autor o să publicăm articole, comunicate de presă, opinii și imagini pe care le primim de la colaboratori și parteneri, dar selectăm acele informații care se potrivesc cu ceea ce dorim să promovăm pe platforma noastră. 10 ani De Bine despre România.

Comentează