JOB: Project Manager wanted!

0

Vrem un nou coleg inimos, profi şi cool, ca Project Manager la programele noastre pentru liceeni! Dacă eşti pasionat de educaţie, sociabil şi persuasiv, îţi place la nebunie să ai toate datele şi informaţiile în ordine şi te pricepi să interacţionezi online, dar şi offline (eventual în alergare :P), citeşte mai departe!

project-manager-scoala-de-valori-e1438601715160-552x630

CERINTE

capacitate de concentrare, analiză şi sinteză;
capacitate de previziune a evenimentelor;
abilităţi de negociere;
capacitate de a stabili relaţii, toleranţă, calm, perseverenţă;
abilităţi de comunicare interpersonală;
capacitatea de a redacta rapoarte clare şi corecte;
adaptabilitate la sarcini de lucru schimbătoare, la situaţii de criză;
echilibru emoţional, constanţă în atitudini;
capacitate de decizie şi asumarea responsabilităţii;
competenţe de lucru în echipă;
atitudine pozitivă şi mobilizare;
spirit creativ şi inovativ;
preocupare permanentă pentru ridicarea nivelului profesional individual.

RESPONSABILITATI

furnizează corect şi prompt informaţiile din domeniul său de activitate;
asigură un climat de colaborare între toţi membrii organizaţiei implicaţi în proiect;
gestionează resursele umane şi materiale conform cu planificarea proiectului şi le alocă corect activităţilor proiectului;
respectă termenele stabilite prin contracte;
întocmeşte veridic şi corect rapoartele pentru finanţatori, parteneri şi beneficiari;
gestionează relaţia cu partenerii, clienţii şi beneficiarii;
monitorizează în timp progresul atins faţă de obiectivele propuse şi redactează rapoarte;
asigură circulaţia informaţiei în cadrul proiectului şi pentru alte departamente ale organizaţiei;
arhivează corespunzător toată documentaţia legată de proiect;
evaluează impactul proiectului şi îl comunică conducerii, finanţatorilor şi partenerilor de proiect.

ALTE INFORMATII

vei lucra pe baza unui plan şi a unor obiective clare;
îţi oferim posibilitatea de a te dezvolta într-un mediu activ şi a-ţi pune amprenta în proiecte inedite;
mediu de lucru dinamic, o echipă faină, un birou drăguţ în centrul Bucureştiului, program flexibil;
plan de dezvoltare profesională şi personală (acordăm o atenţie deosebită dezvoltării oamenilor din familia noastră);
interacţiune cu adolescenţi beneficiari ai proiectelor noastre;

Dacă ai rezistat până la final, ai înţeles despre ce este vorba şi te-ai vedea alăturându-te echipei Şcoala de Valori în cel mai scurt timp posibil – până la data de 20 august 2015 – te rog să ne trimiţi C.V.-ul tău pe adresa alexandra.parlogea@scoaladevalori.ro cu titlul „Project Manager pentru Scoala de Valori”. Succes!

Despre autor

avatar

Școala de Valori este o organizație non-guvernamentală modernă ce are ca viziune dezvoltarea unei societăți bazate pe valori prin educație inovativă. Punem sub semnul întrebării granițele educației tradiționale și creăm oportunitatea persoanelor de a accesa informații de valoare, experiențe de formare a caracterului, de a interacționa cu modele pozitive și de a avea expunere internațională, cu scopul de a crește responsabilitatea personală și controlul fiecăruia asupra alegerilor personale.

Comentează