JOB: Greenpeace România angajează fundraiser

0

Greenpeace România angajează fundraiser

Termen limită pentru aplicare: 22 ianuarie 2018

Sursa: aici.
Profilul candidatului: absolvent de studii superioare și iubitor de natură.

Experiență în:

–       strângere de fonduri;

–       management de proiect;

–       comunicare, relații cu clienții și/sau vânzări;

–       lucru cu voluntarii;

–       organizare evenimente;

–       lucrul în mediul non-guvernamental.

Calitățile pe care le căutam la tine:

–       siguranță de sine;

–       perseverență;

–       confortabil în solicitarea de resurse financiare sau pro-bono;

–       capacitate de prioritizare;

–       independența;

–       proactivitate;

–       diplomație și adaptabilitate;

–       abilități excelente de comunicare;

–       fluența în limba engleză;

–       buna organizare, meticulozitate.

Carnetul de conducere, cunoștințe de comunicare online și de lucru cu baze de date sunt categoric avantaje!

Ce responsabilități de bază vei avea?

–       Dezvoltarea relațiilor de încredere cu donatorii potențiali și cu cei existenți;

–       Menținerea și actualizarea bazei de date cu donatori;

–       Comunicarea valorilor de bază ale Greenpeace, a proiectelor noastre și a modalităților în care cei ce doresc să se implice ne pot sprijini;

–       Dezvoltare și implementare plan de strângere de fonduri;

–       Organizare de evenimente;

–       Derulare campanii de FR;

–       Reprezentare a Greenpeace în diferite ocazii;

Beneficii:

–       Mediu de lucru prietenos plăcut și pet friendly;

–       Ocazia de a lucra pentru o cauză de importanță vitală – Natura!

–       Flexibilitate a programului;

–       Oportunități de dezvoltare personală și profesională; suntem un ONG cu birouri în peste 50 de țări și lucrăm și în echipe internaționale;

–       Salariu competitiv pentru mediul ONG;

–       Tichete de masă;

–       Asigurare medicală extinsă.

Alte informații utile:

–       Tip ofertă: full time, perioada determinată, cu posibilitate de extindere a contractului în funcție de performanță.

–       www.greenpeace.ro;

–       https://www.facebook.com/greenpeace.ro/

–       Trimite-ne CV-ul și scrisoarea de intenție la patricia.puschila@greenpeace.org

–       Deadline: 22 ianuarie 2018;

–       Numai candidatii aflați pe lista scurtă vor fi contactați.

Despre autor

avatar

Bun venit pe platforma de informație și educație pozitivă, RomâniaPozitivă.ro! Avem pentru tine aproape 30 000 de exemple de Bine despre România de la peste 30 de autori și colaboratori încă din 2006. La acest cont de autor publicăm articole, comunicate de presă, opinii și imagini pe care le primim de la colaboratori și parteneri, dar selectăm acele informații care se potrivesc cu ceea ce dorim să promovăm pe platforma noastră. 12 ani De Bine despre România.

Comentează