JOB: F&A Officer @ VIER PFOTEN

0

F&A Officer (București)

VIER PFOTEN este o organizație internatională de protecție a animalelor cu sediul principal în Viena, Austria, având birouri în peste 10 alte țări.

1

Fondată de Heli Dungler în 1988, organizația urmărește ameliorarea bunăstării animalelor prin campanii sustenabile și proiecte. Activitățile VIER PFOTEN vizează în special animalele aflate sub influență umană directă, cum ar fi câinii și pisicile fără stăpân, animalele de fermă, animalele sălbatice și cele de companie care sunt ținute în condiții improprii. VIER PFOTEN are ca obiectiv să ajute animalele care au nevoie de intervenție directă și rapidă.

Fundația VIER PFOTEN Romania, organizația locală a Grupului VIER PFOTEN, este în căutarea unei persoane cu pregătire în domeniul financiar, cu o viziune pozitivă și care împărtășește dorința de bunăstare a animalelor:

F&A Officer

Poziție cu normă întreagă/Fundația VIER PFOTEN Romania, București

Principalele atribuții și responsabilități:

  • Angajatul va fi responsabil pentru colectarea, monitorizarea, verificarea și raportarea informației financiare în cadrul organizației
  • Centralizarea documentelor, precum și gestiunea comunicării cu furnizorii externi de servicii de contabilitate, resurse umane și consultanță juridică
  • Efectuarea verificărilor preliminare pentru a asigura conformitatea cu legislația contabilă și fiscală
  • Gestiunea stocurilor
  • Facilitarea proceselor interne de bugetare și management al lichidităților
  • Persoană de contact între stakeholderii interni (management, angajați) și cei externi (furnizori de servicii și bunuri, autorități) și facilitator al comunicării

Cerințe:

  • Background financiar solid
  • Experiența anterioară de 1-3 ani pe un post similar reprezintă un avantaj semnificativ
  • Împărtășirea valorilor VIER PFOTEN și grija pentru bunăstarea animalelor
  • Un nivel foarte bun de engleză scrisă și vorbită; cunoașterea limbii germane reprezintă un avantaj
  • Persoană organizată, diligentă și cu atenție la detalii
  • Puternice abilități de relaționare inter-personală (persoană sociabilă și asertivă)
  • Seriozitate, flexibilitate, autonomie
  • Abilitatea de a utiliza suita MS Office

Ce oferim:

  • Un mediu de lucru dinamic, cu multe oportunități de dezvoltare personală
  • Un parteneriat bazat pe respect cu o organizație internațională non-profit
  • Training de acomodare complet pentru a putea prelua sarcinile postului
  • Posibilitatea de a perfecționa competențele în domeniul financiar și de a dobândi calificări suplimentare, beneficiind de susținerea unor specialiști cu vechime în domeniu
  • Acces la oportunități de lucru într-un cadru internațional

Vei beneficia de un pachet salarial motivant, în concordanță cu nivelul experienței, calificărilor și abilităților tale profesionale.

Ești în căutarea unei astfel de oportunități? Suntem nerăbdători să te cunoaștem!

Te rugăm să transmiți candidatura ta în engleză (CV, motivație), cât de curând posibil, către:

Fundația VIER PFOTEN Romania

Irina Popescu, ACCA

Consultant F&A

Irina.Popescu@vier-pfoten.org

Despre autor

avatar

Bun venit pe platforma de informație și educație pozitivă, RomâniaPozitivă.ro! Avem pentru tine peste 20 000 de exemple de Bine despre România de la peste 20 de autori și colaboratori încă din 2006. La acest cont de autor o să publicăm articole, comunicate de presă, opinii și imagini pe care le primim de la colaboratori și parteneri, dar selectăm acele informații care se potrivesc cu ceea ce dorim să promovăm pe platforma noastră. 10 ani De Bine despre România.

Comentează