Asociatia pentru Inovare Sociala angajeaza coordonator campanie de promovare și stakeholder engagement

0

Responsabilitati

  • Elaborează strategia de campanie, în acord cu obiectivele proiectului
  • Elaborează studii și analize privind stakeholderii relevanți ce pot fi antrenați în această campanie
  • Elaborează conceptele de evenimente din cadrul campaniei
  • Face propuneri privind direcțiile de comunicare din cadrul campaniei
  • Propune un calendar al evenimentelor și acțiunilor ce vor avea loc în campanie și îl agreează cu partenerii și alte părți interesate
  • Planifică, organizează și coordonează desfășurarea evenimentelor prevăzute în campanie și se asigură de atingerea obiectivelor
  • Asigură comunicarea externă
  • Asigură promovarea acțiunilor și monitorizarea aparițiilor în mass-media
  • Realizează o monitorizare riguroasă a tuturor indicatorilor urmăriți și propune soluții pentru reducerea riscurilor de neîndeplinire a acestora
  • Menține comunicarea post-evenment cu participanții și face demersurile necesare stabilite pentru implicarea acestora în acțiunile campaniei
  • Realizează rapoarte de eveniment și le comunică participantilor

Candidatul ideal:

  • Proactiv și responsabil de atingerea obiectivelor
  • Abilitati excelente de comunicare
  • Abilitati de prioritizare a activitatilor si de gestionare a timpului;
  • Atentie la detalii;
  • Abilități de coordonare și leadership
  • Experiență în utilizarea unor tool-uri de management de proiect, task management, raportare, arhivare în cloud etc.
  • Experiență in realizarea unor campanii de promovare
  • Experienta de coordonare a unor proiecte non profit / responsabilitate sociala/inovare sociala/voluntariat  de minim 10 ani.

Asteptam aplicatia ta la adresa contact@inovare-sociala.ro  insotita de un CV in format Europass actualizat si de o scrisoare de intentie prin care sa ne convingi ca ai abilitatile necesare pana la data de 15.12.2017.

Detalii despre  Asociaţia pentru Inovare Socială pe www.inovare-sociala.ro

Despre autor

avatar

Bun venit pe platforma de informație și educație pozitivă, RomâniaPozitivă.ro! Avem pentru tine peste 20 000 de exemple de Bine despre România de la peste 20 de autori și colaboratori încă din 2006. La acest cont de autor o să publicăm articole, comunicate de presă, opinii și imagini pe care le primim de la colaboratori și parteneri, dar selectăm acele informații care se potrivesc cu ceea ce dorim să promovăm pe platforma noastră. 10 ani De Bine despre România.

Comentează